fbpx

משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש"ח

SLS/SLES ופרבינים

מהי בעצם הבעיה עם SLS/SLES ופרבינים? 

ודאי ראיתם על גבי מוצרים טבעיים את הכתוביות "נטול SLS/SLES" ו/או "נטול פרבנים", אבל לא תמיד ברור למה זה דבר טוב. מהי בעצם הבעיה בחומרים האלה, ואם החומרים בעייתיים למה הם נמצאים בכל כך הרבה מוצרים בתחום ההיגיינה והקוסמטיקה? 

אנחנו חיים בעידן של הצפת מידע. קשה להתמודד עם הרבה מונחים מקצועיים ומושגים, במיוחד כשהם באים מעולם הכימיה והביולוגיה כמו במקרה של מוצרי טיפוח וקוסמטיקה. אנחנו רוצים להשתמש במוצרים שנועדו לתרום לבריאות והניקיון שלנו, אבל איך נדע באילו מוצרים לבחור? לקחנו על עצמנו נושא קצת מסובך שאנחנו רוצים לפשט עבורכם, כדי שתוכלו לבצע החלטות מודעות ותבינו למה חשוב לנו ב-Reelie לא להשתמש ברכיבים מסוימים. 

סולפטים – חומר מקציף

אנחנו לרוב מקשרים בין קצף לניקיון, ולכן זה לא מפתיע שברוב הסבונים ותכשירי השמפו ישנם חומרים מקבוצה בשם סולפטים הגורמים להקצפה, החומר ההכי מוכר הוא בשם Sodium Laureth Sulfate הידוע בקיצור SLS, וגם מוכרים נגזרות שלו כמו SLES. חומרים אלה הינם חומרי ניקוי שעלולים ליצור גירויים, יובש בעור וצריבה בעיניים. במקרה של ג'ל רחצה, אלה תופעות לוואי שאינם רצויים כיוון שאנחנו מעוניינים שהוא יוסיף לנו לחות וגמישות לעור, לא יפגע בתכונות אלה. 

כמו כן, ישנו חשד סולפטים יעילים מדי בניקוי – לפיכך כשהם מצויים בתכשירי שיער זה יכול להיות בעייתי כי השומנים הטבעיים מוסרים מהקרקפת, דבר שלא מועיל עבור מי שסובלת משיער יבש או מתולתל. שמפו או קונדישינר נטול סולפטים יותר שיער רך וגמיש יותר בלי ניקוי אגרסיבי של השערה. 

פרבנים – חומר משמר נפוץ מאוד במוצרים 

פרבנים הינה קבוצה של כימיקלים סינתטיים, המשמשים להארכת חיי המדף של מוצרים רבים. הם מונעים התרבות חיידקים מזיקים ועובש באותם מוצרים, וזה לכאורה דבר טוב, נכון? הבעיה היא שישנו חשד שיש קשר בין פרבנים לסרטן, ולעוד תופעות לוואי שליליות כגון פגיעה במערכת ההורמונלית כשהוא נספג דרך העור לתוך הגוף, וכמו כן ישנם אינדיקציות שאנשים מסוימים רגישים להם יותר מאחרים, וחלקם אף אלרגיים להם. 

יחד עם זאת, החשד בנוגע להיותם פרבנים מסרטנים עוד לא הוכח חד-משמעית במחקרים כיוון שריבוי הפרבנים בכל מני מוצרים מקשה על החוקרים לערוך השוואה בין קבוצת אנשים המשתמשים בהם, ואלה שאינם משתמשים בהם. זאת אומרת שקשה למצוא קבוצת בקרה שאינה משתמשת כלל במוצרים עם פרבנים, זאת כי מוערך שכ-90% מהמוצרים במכולת מכילים אותם. משרד הבריאות הישראלי מתיר להשתמש במוצרים המכילים פראבנים שקיבלו את אישורו אך המליץ להפחית שיווק של מוצרים אלו. 

מוצרי טיפוח ללא כימיקלים

אנחנו ודאי רוצים שמוצרי הניקיון והטיפוח שלנו ינקו כמו שצריך, לא יתקלקלו מהר ויקציפו, אבל זו לא סיבה להשתמש במוצרים שיש בהם כימיקלים בעייתיים רק כי הם מוזילים את המחיר. ישנם תחליפים טבעיים לא פחות טובים ויעילים שאינם גורמים לתופעות הלוואי השליליות שצוינו פה. 

בחברת Reelie אנו מחויבים לפתרונות הטבעיים הכי טובים, עם כל היתרונות של החומרים המלאכותיים וללא הסיכונים הנלווים. לכן תמצאו באתר שלנו התחייבות למוצרי טיפוח מחומרים טבעיים, נטולי SLS/SLES ופרבנים. המוצרים שלנו טבעוניים המכילים מינימום של חומרים, מתוך רצון להיטיב עם הסביבה וגם איתכם. 

כשאתם בוחרים במוצר של Reelie המצפון שלכם יכול להיות שקט ואתם גם נהנים ממוצרים מפנקים בניחוחות משגעים. נסו את אחד מהסטים שלנו בשביל לחוות בצורה המיטבית את היתרון של מוצרים טבעיים לגוף, לפנים ולשיער. 

דילוג לתוכן